ביג בנד חיפה

תזמורת ה"ביג בנד" צמחה מתוך התזמורת הסימפונית חיפה והיא מורכבת מקבוצה בת 18 חברים המנגנים בכלי נשיפה וקצב. רוב המוסיקאים ב"ביג בנד" הם חברים בתזמורת הסימפונית חיפה, מנצח הביג בנד, יליד אלבמה, ג'ף, הוארד הוא גם הקלרניתן הראשי בתזמורת הסימפונית חיפה. יחד הם חוברים לנגני הג'אז המובילים בישראל ומנגנים מוסיקת ג'אז נהדרת ואיכותית מתקופת תזמורות ה"ביג בנד" של פעם ועד למוסיקת הג'אז המודרנית של היום, כשבכל הופעה אורחים בעלי שם מהארץ ומחו"ל.
הקמת ה"ביג בנד" ענתה על החזון של מנהל התזמורת הסימפונית מוטי איינס, שראה בעיני רוחו תזמורת "ביג בנד" אמיתית, בנוסח תזמורות הג'אז האמריקאיות של שנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת.
תזמורת הביג בנד חיפה הינה תזמורת ייחודית בישראל והיחידה בארץ בעלת סדרת מנויים משלה. התזמורת כיום היא אבן שואבת לכל אוהבי הג'אז בחיפה והסביבה. התזמורת מנגנת יצירות מופת וקלאסיקות ג'אז כ – -" Mood Indigo"שרשרת פנינים", "נוקטורן
הארלם", ו "In The Mood-.ומבצעת יצירות של מלחיני ג'אז גדולים כדיוק אלינגטון, ורנון דיוק, הואגי קרמייקל והנרי מנצ'יני במגוון סגנונות בהם סווינג, בלוז, רוק, לטיני ועד לג'אז המודרני של ימינו אנו, כל זאת בביצוע אנרגטי, נלהב, מסוגנן ואלגנטי.
תזמורת הביג חיפה מופיעה אף היא ברחבי הארץ, מעודדת יוצרים צעירים ומקיימת שיתופי פעולה פוריים עם אוניברסיטת חיפה, הביט, הרשות לקליטת עלייה ועוד.

תזמורת הביג בנד הינה שגרירה חיפאית גאה
תזמורת הביג בנד של חיפה שליד התזמורת הסימפונית חיפה הוזמנה להשתתף בפסטיבל הג'אז הבינ"לא במנהיים, גרמניה. התזמורת נבחרה ע"י קרן חיפה לייצג את העיר חיפה בפסטיבל הג'אז הבינלאומי במנהיים גרמניה. קרן חיפה נתנה את חסותה לנסיעה .העיר מנהיים הינה עיר תאומה של חיפה.

פסטיבל ערים תאומות אמנות ותרבות שנזן סין
תזמורת הביג-בנד חיפה קיימה מסיור הופעות מוצלח במסגרת פסטיבל תרבות ואמנות לערים תאומות של שנזן, סין. הביג בנד הופיעו בשלוש הופעות נפרדות באולמות גדולים שהיו מלאים מפה לפה. הופעות ששובצו באמצעות משרד החוץ הסיני, משרד החוץ הישראלי, וקונסול ישראל בסין. ההופעה השלישית הייתה הופעת הבכורה לאולם הפוליטכניק, בטכניון של שנזן. האולמות המלאים העידו על הפופולריות שצברה התזמורת כמו גם התגובות הרבות ברשתות החברתיות לאחר המופעים